Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna ID z 2. na 3. stupeň

Autor Peikerová Irena
Předmět Změna ID z 2. na 3. stupeň
Dotaz Vážený pane Kráso, od r. 2007 jsem pobírala nejdříve částečný, potom ID 2. stupně. Dne 13. 1. 2016 mě byl změněn na 3. stupeň.Při výměře mě byla zvýšena částka na 2 násobek, tedy z 0.75 na 1.5%. V době pobírání ID 2. st. jsem pracovala v chráněné dílně, ale výdělky mi nebyly dopočítány. Na důchodovém v Lounech řekli, že to je dobře, ale nepodali mi řádné vysvětlení. Proto se budu prostřednictvím OSSZ v Lounech proti tomu odvolávat.Pane Kráso, byla bych ráda, kdybyste mi toto pomohl vyjasnit. Děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne. Peikerová Irena Černčice u Loun

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Peikerová, 

pokud Vám byl ID, při zvýšení z II. na třetí stupeň navýšen na jednou tolik, tak se domnívám, že je vše v pořádku. Váš plat v chráněné dílně možná dosahoval nižší částky než byl Váš všeobecný vyměřovací základ pro výpočet původní výše ID. Proto Vám asi nebyl výdělek započítán. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Je však dobře, když budete písemně požadovat vysvětlení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.