Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna id z 1.st. na 2st.

Autor Ivan
Předmět Změna id z 1.st. na 2st.
Dotaz

Prosím o radu jak si vypočítám id. Pobírám id 1.st a pravděpodobně mi bude přiznán 2.st. Nyní můj důchod činí 5900Kč. Děkuji za odpověď. Id pobírám 20let. Ivan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ivane,

výpočet se udělá tak, že od pobíraného důchodu odečtete základní výměru, která je 2230,- korun. Zbyde Vám procentuální částka 3670,- korun, tu rozdělíte dvěmi a zbyde Vám procetuální částka, která se přičte k Vašemu současnému ID. To znamená, že Váš ID II. stupně by byl 5900,- korun + 1835,- korun, to je 7735,- korun. Je to proto, že ID I. stupně činí 0,5 % z vyměřovacího základu. ID II. stupně činí 0,75 % z výpočtového základu a ID III. stupně 1,0 %.

S pozdravem Václav Krása