Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna ID

Autor Jarmila B.
Předmět Změna ID
Dotaz

Vážený pane Kráso.

Před časem jste mi odpovídal na můj dotaz, za což Vám dodatečně moc děkuji.Teď mám dotaz nový, pro vysvětlení situace ale budu opakovat některá fakta z předchozího dotazu.

V roce 1985 mi byl přiznán ID, jehož výše vycházela ze skutečnosti, že jsem před jeho přiznáním nikdy nepracovala. Mezitím jsem odpracovala cca 13 let, během kterých byl můj důchod valorizován, ale jinak se jeho výše neměnila. Díky Vaší odpovědi vím, že toto je standardní postup a že se nepřihlíží k rokům odpracovaným po přiznání důchodu.

Nyní se u mě změnila situace a můj pan doktor mi doporučil, abych si požádala o změnu svého ID 2. stupně na ID 3. stupně. Zajímalo by mě, zda by v případě schválení mé žádosti došlo pouze k přepočítání současné výše ID, nebo by bylo při změně přihlédnuto k mým předchozím výdělkům, které by výši mého ID podstatně zvýšily.

Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

pokud by Vám byl stanoven ID III. stupně, tak by byl stanoven nově. To znamená, že by se přihlíželo k výdělkům, které jste měla v uplynulých letech.

S pozdravem Václav Krása