Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna ID

Autor Renáta
Předmět změna ID
Dotaz Dobrý den, měla bych dotaz ohledně snížení ID z 3stupně na 2stupeň.Jak je to prosím se zdravotním a sociálním pojištěním. Musím se nahlásit na úřad práce i když mám zaměstnání? Počítá se mi doba do důchodu.Děkuji mockrát za Váš čas.Renáta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renáto,

pokud pracujete, tak se vůbec nic neděje a ani se nemůžete hlásit na úřad práce, protože by Vás do evidence nepřijali. Pokud byste ztratila zaměstnání, je nezbytné se příhlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám byla doba evidence počítána do odpracované doby. Při pobírání jakéhokoliv stupně ID jste zdravotně pojištěna.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.