Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna důchodu z III.st. na II.st. a pobírání částek ještě 12 měsíců v plné výši

Autor Eliška Renerová
Předmět Změna důchodu z III.st. na II.st. a pobírání částek ještě 12 měsíců v plné výši
Dotaz

Dobrý den,

moc zdravíme pane Kráso, a chtěli jsme Vás poprosit o radu.

Manžel má mít za týden kontrolu na posudkovém. Je inval. ve III. st.

Chěla bych se zeptat když mu byl plný invalidní důchod přiznán v měsíci 2/2009 a jde již na 3 posudkovou kontrolu  zdr.stavu, zda v případě, že by mu byl snížen stupeň z III.na II. bude se na něho vztahovat pobírání ještě těch 12ti měsíců původního důchodu ve III.st.

Důchod mu byl přiznán plný inval. v únoru 2009

Druhý Přezkum zdrav.stavu na posudkovém měl v říjnu 2010 zůstal v III.st.

A nyní jde na třetí  přezkum v srpnu 2011

Děkujeme a zdravíme

Přejeme hlavně hodně zdraví

Renerovi

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renerová,

pokud Váš manžel byl na kontrole míry invalidity v roce 2010, nebo v roce 2011, tak se na něj nevztahuje ustanovení o výplatě 12 měsíců v plné výši. je to proto, že od 1.1. 2010 byla vydána nová vyhláška o posuzování míry invalidity, která změnila kritéria posuzování. Proto bylo stanoveno, že pro příjemce ID, kteří byli posouzeni podle kritérií platících do 31. 12. 2009 a při kontrole po 1.1. 2010 došlo ke změně stupně ID bude ještě vyplácen ID po dobu jednoho roku.

S pozdravem Václav Krása