Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna důchodu

Autor Anna
Předmět změna důchodu
Dotaz

Pane Kráso,prosím o odpověď na otázku:

dne 14.2.2011 mi byl změněn PID na ČID 1 stupně - dostala jsem u komise sebou POSUDEK O INVALIDITĚ pro mého praktického lékaře.V něm je napsáno :den změny stupně invalidity a to stejný den tedy 14.2.2011.Prosím znamená to ,že od 15.2.2011 budu pobírat již pouze částku peněz za částečný důchod?

To opravdu takto ze dne na den? To není ani krátká doba jako je třeba v pracovním poměru 2 měsíce,abych si mohla najít práci? Vždyť ze dne na den a ještě jsem s tím ani nepočítala si nemohu nic najít,ale nájem a další důležité platby musím platit,ale z čeho?

Děkuji a hezký den.

  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

pokud Vám byl PID přiznán před 1. 1. 2010, měla byste pobírat důchod ještě v původní výši po dobu 13 měsíců. Je nezbytné se přesto okamžitě přihlásit na ÚP, aby Vám byla doba započítávána do nároku na starobní důchod. Po obdržení rozhodnutí byste asi měla podat námitku.

S pozdravem Václav Krása