Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna diagnozy u ID

Autor MONIKA KRÁLÍČKOVÁ
Předmět Změna diagnozy u ID
Dotaz Dobrý den, velice Vás prosím o radu. V září 2015 jsem na doporučení ortopedického lékaře podala žádost o ID. PO dvouletém léčení gonartrozy III.stupně u obou kolen jsem vyčerpala veškerou možnou léčbu a proto p.doktor po opětném rtg nálezu,kdy se progrese opět zhoršila,doporučil TEP obou kolen. Jelikož mám i od neurologa nález v oblasti krční a bederní páteře(chronický vertebrogenní algický syndrom krční a bederní páteře),přiložila mi obvodní p.doktorka i tento nález. Přiznán mi byl ID I.stupně,avšak na neurologický nález na páteři. Zaslala jsem námitku na krajskou OSSZ,s novou lékařskou zprávou z ortopedické ambulance,že se opět hybnost a funkční omezení kolen zhoršilo. Námitka byla zamítnuta,že se ponechává I.stupeň ID,vzhledem k postižení páteře,na kterou mi byl uznám ID I.stupně. Je pravda,že s páteří mám problémy již 20 let,ale nikdy mi nenapadlo,podávat žádost o ID. Až nyní po léčbě kolen,na doporučení ortopeda.Že mám postižení obou kolen a v atkovém stadiu,tím pádem jsem předpokládala,že ID se bude zaměřovat na tento problém,který je opravdu nejvážnější z hlediska hybnosti a fungování vůbec. Myslím,že jinak by mi nebylo doporučeno jen tak TEP obou kolen v co nejbližším termínu. Prosím,je nějaká možnost,si opět(nevím zda je stanovená nějaká lhůta) zažádat ID,ale na diagnozu,která je opravdu pro mne v současné době nejaktuálnější? Postup posudkového lékaře mi překvapil,jelikož jsem vůbec nečekala,že pokud mi bude nějaký stupeň ID uznán,že to bude na něco jiného. Děkuji Vám za laskavost. S pozdravem Monika Králíčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíčková,

vždycky doporučuji, že lhůta pro další podání žádosti o ID by měla být půl roku. Myslím, že byste měla podat spíše správní žalobu, kterou můžete podat do 2 měsíců od doručení rozhodnutí. Správní žaloba se podává ke Krajskému soudu, není třerba advokát a neplatí se žádné poplatky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji