Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna diagnozy po pracovním ůrazu

Autor janek radim
Předmět změna diagnozy po pracovním ůrazu
Dotaz dobrý den , v r. 2005 mi byla provedena TEP kyčle v souvislost s pracovním úrazem z roku 1982, Po celou dobu od roku 1993 od kdy pobírám důchod, mi bylo vystavováno potvrzení z ČSSZ ,že má invalidita je v souvislosti s pracovním úrazem. Nyní po LPK mi bylo sděleno, že mi byla změněna diagnosa a má invalidita 1 st.již nesouvisí s pracovním úrazem. Netrpím jiným postižením , než pohybového aparátu ,noha po tep je kratší, omezená hybnost, bolesti páteře a druhé kyčle artróza 2-3 st. Myslím, že nejde pominout souvislost s TEP ,a proto se ptám, zda posudková lékařka rozhodla správně. DĚKUJI .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Janku,

to je zvláštní rozhodnutí. Měl byste tam mít také uvedeno, na základě jakého jiného postižení Vám je invalidita I. stupně zachována, když to není v souvislosti s pracovním úrazem. Pokud by to takto zůstalo, tak byste přišel o rentu, pokud ji pobíráte. Pokud ji nepobíráte, tak je to v zásadě jedno. V případě, že pobíráte rentu, doporučuji, abyste podal námitku s tím, že máte stejné zdravotní potíže, které jsou způsobeny pracovním úrazem. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.