Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna datum přiznání ID- snížená valorizace-dotaz 2

Autor Erika Přikrylová
Předmět Změna datum přiznání ID- snížená valorizace-dotaz 2
Dotaz Dobrý den. Děkuji za odpověď ,ale chtěla bych se zeptat ,zda mi mohou měnit datum přiznání důchodu. Jde mi o to ,proč mi nezůstal datum prvního přiznání důchodu což je rok 1992 a při každé komisi důchodu mi změnili datum přiznání.Podle mého názoru by mi měl zůstat rok 1992 i když mi byl změněn stupeň ID bez přerušení.Brala bych to kdyby došlo k přerušení pobírání důchodu.Děkuji Přikrylová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Přikrylová,

s tím se asi nedá nic dělat, protože se jedná vždy o nové posouzení a nové vydání rozhodnutí o ID. Je to správní akt. Samozřejmě, že v dokumentaci OSSZ máte uvedeno, že ID pobíráte od prvního přiznání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.