Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZMĚNA INVALIDNÍHO DUCHODU Z 1.ST NA 2.STUP.

Autor PETR DUDEK
Předmět ZMĚNA INVALIDNÍHO DUCHODU Z 1.ST NA 2.STUP.
Dotaz DOBRÝ DEN MĚL BYCH NA VAS DOTAZ . PODLE POSUDKU OSSZ LITOMĚŘICE ZE DNE 16.12.2014 DOŠLO K UZNANÍ 2.STUPNĚ , NEBOŤ Z DŮVODU DLOUHODOBĚ NEPŘÍZNIVEHO ZDRAVOTNÍHO STAVU PRACOVNÍ PRACOVNÍ SCHOPNOST POKLESLA O 50% . BYLO MI SDĚLENO : UČASTNÍKU ŘÍZENÍ NÁLEŽÍ INVALIDNÍ DŮCHOD PRO INVALIDITU 2. STUPNĚ V DOSAVADNÍ VÝŠI . SKUTEČNOST , ŽE UČASTNÍK ŘÍZENÍ BYL PODLE VÝŠE UVEDENÉHO POSUDKU UZNÁN INVALIDNÍM PRO INVALIDITU 2.STUPNĚ JE TEDY BEZ VLIVU NA VÝŠI VYPLÁCENÉHO IVALIDNÍHO DŮCHODU . NEVÍM JAK JE MOŽNÉ ŽE INV.DŮCHOD ZUSTAL STEJNÝ . S POZDRAVEM DUDEK .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dudku,

skutečně může dojít k tomu, že výše důchodu se nemění při změně z I. na II. stupeň ID. Pravděpodobně jste pobíral ID již před rokem 2010, tehdy to byl částečný invalidní důchod. Ten byl polovinou plného invalidního důchodu. Při přechodu na třístupňový systém byl ČID změněn buď na I. nebo II. stupeň, a to podle procentní míry ztráty pracovních schopností. Vzhledem k tomu, že současný II. stupeň činí 50 % plného ID, tak skutečně při zvýšení stupně ID z I. na II. stupeň nemusí dojít ke změně vypláceného důchodu. Je to až u nově přiznaných ID  po roce 2010.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud miu rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji