Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zlomenina

Autor Irena Hošková
Předmět Zlomenina
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz. V roce 2010 jsem si zlomila ruku v zaměstnání. Takže se jedná o pracovní úraz. Doba léčení trvala od 16.2.2010 do 31.8.2010. V současné době pokračuji při zaměstnání v rehabilitacích. Chtěla jsem se zeptat za jakých podmínek mám nárok na částečný invalidní důchod. Měla jsem zlomenou pravou ruku přímo v lokti a do dnešní doby paži nenarovnám a je omezená v některých pozicích a úkonech. Od 1.9.2010 jsem po úraze nastoupila do zamšstnání. Děkuji Hošková Irena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hošková,

pokud máte pouze častečně omezenou pohyblivost jedné ruky tak se obávám, že je málo pravděpodobné, že byste uspěla při žádosti o ID, a to ani v I. stupni. To ovšem neznamená, že si nemůžete žádost podat.

S pozdravem Václav Krása