Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ziskani prukazky ztp

Autor Petra Šindelářová
Předmět ziskani prukazky ztp
Dotaz

Dobry den Pane Kraso.Mam dotaz ohledne ztp.Zadala jsem uz dvakrat o prukaz,ale neuspesne.Jsem 2 roky po dvouch operaci patere spondyloza L5-S1+posterolater deza a  s chronickou projekci bolesti prave nohy.Spatne se pohybuji.A jeste k tomu jsem po nekolika operacich oci. na prave oko vidim jen fleky. prosim o radu. Dnes mi prislo rozhodnuti ze nejsem invalidni. mam v tom martiriju pokracovat nebo ne dekuji sindelarova karlovy vary

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šindelářová,

záleží na vašem rozhodnutí. Máte možnost se odvolat nebo i podat správní žalobu. Ale nejsem si jistý zda byste uspěla. Možná by bylo lepší rok počkat a podat novou žádost.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.