Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Získání ČID

Autor Jana Mošťková
Předmět Získání ČID
Dotaz

Přeji hezký den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Moje matka se již 14 let léčí s depresivní poruchou. Doteď pracovala na hlavní pracovní poměr, ale nyní se její zdravotní stav zhoršil, a proto by chtěla zažádat o částečný invalidní důchod. Na ústavní léčbu se necítí, ale pobyt ve společnosti lidí jí činí velké potíže. Je stále unavená a nemůže se soustředit. Antidepresiva užívá již zmiňovaných 14 let. Jaké si myslíte, že má šance uspět? Nemáme totiž ponětí, jak v případě depresivních poruch posudkoví lékaři postupují.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mošťková,

nelze odhadnout výsledek posouzení při žádosti o ČID. Přesto doporučuji, aby Vaše matka si tuto žádost podala, a to na OSSZ. Bylo by žádoucí, aby žádost byla podpořena doporučením ošetřujícího odborného lékaře.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.