Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdravotní stav

Autor Marie
Předmět zdravotní stav
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

mám ID 1.st., šla jsem zkusit pracovat,bohužel můj zdrav.stav mi to dále nedovoluje.Pracuji 4 měsíce, jsem po zkušební době, můžu podat výpověď ze zdrav.důvodů ? A musím dodržet výpovědní lhůtu? Nevím,jestli můžu pobírat nemocenské dávky, v lednu jsem dočerpala podpůrčí dobu, také potom 5.měsíců na ÚP...Nejspíš zůstanu bez prostředků jen s malou částkou ID.

Nebo je ještě jiná možnost,jak vyřešit moji situaci?

Moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

jako příjemce ID I.m stupně můžete pobírat dávky v pracovní neschopnosti, a to po dobu až 380 dní. Revizní lékař může dobu PN prodloužit až na 760 dní. Pokud rozvážete nyní pracovní poměr, vystavujete se nebezpečí, že skutečně zůstanete bez prostředků. Nárok na podporu v nezaměstnanosti máte až  alespoň po 6 měsících v zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása