Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdravotní pojištění

Autor Vladimíra
Předmět zdravotní pojištění
Dotaz

Pane Kráso,

jsem přeřazena z plného inval.důchodu do částečného I.stupeň (už od února 2011),tuto dobu jsem vedene na ÚP,protože už to bude za "chvíli" rok a vzhledem k mému věku (47let) mi bude započítávána doba na důchod právě pouze rok, chtěla bych s jistotou vědět zda,když se potom roce z ÚP odhlásím,bude mi stát platit zdravotní pojištění? Nebo je to jinak?

P.S. Ptám se proto,že kromě toho,že mi půjde rok na důchod pro mne na ÚP nic neudělali.Pouze mám termíny kdy musím v přesný den a v přesnou hodinu přijít a ukázat se úřednici.Za celou dobu (od února 2011) mi ještě v ničem nepomohli,ani jedinkrát se nestalo,že by mi nabídla práci, kterou stále hledám,ale nemám štěstí. Já jsem si totiž naivně myslela,že mi úřad práce pomůže a nabídne aspoň něco. A to mi paní úřednice při poslední návštěvě řekla,že má pokyn vybrat lidi a ty se musí hlásit i několikrát v týdnu na poště (čekpoint).

Tak si právě říkám,že pokud by za mne platil stát alespoň  zdravotní pojištění,tak bych se odhlásila z úřadu práce,který je pro mne na nic.

Vladimíra   

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

při pobírání ID I. stupně za Vás stát platí zdravotní pojištění. Nemusíte se obávat, že budete dlužna. Přesto Vám nedoporučuji, abyste se odhlásila z evidence ÚP. Pokud byste žádala o dávky hmotné nouze, mohla byste mít s tím problém.

S pozdravem Václav Krása