Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdráv po náhradě chlopně

Autor Bobo
Předmět zdráv po náhradě chlopně
Dotaz Dobrý den, dnes jsem byl u posudkové komise, kde mi byl odebrán ČID z důvodu, že má pracovní neschopnost je pouze 10%. Jsem po operaci a náhradě srdeční chlopně, bylo mi řečeno, že stav je stabilizován a bez změny, předpokládám, že je to díky tomu, že jsem celou dobu nevykonával fyzicky náročnou práci. Teď bych se tedy měl vrátit ke své práci (fyzicky náročná), ale nevěřím tomu, že mi to lékař dovolí, stále mi opakuje, jak se musím hlídat pro případné nachlazení, nezatěžovat se, atd. Je posouzení zdravotního stavu v pořádku? Nejde mi o tu almužnu, ale o to, že bych nerad někde u práce zkolaboval, Děkuji, Bobo.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bobo,

na tuto otázku Vám nedovedu odpovědět, protože nejsem posudkový lékař. Musíte se poradit se svým ošetřujícím lékařem. Ten by Vám měl poradit zda se máte odvolat proti odebrání ČID. Případné odvolání se posílá na ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ.

S pozdravem Václav Krása