Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zbaveni svepravnosti

Autor Lenka Vejmelková
Předmět zbaveni svepravnosti
Dotaz

Dobry den mam dceru 20 let je v invalidnim duchode je po mozkove obrne chtela bych ji zbavyt svepravnosti jelykoz utekla z domu z nezletilou slecnou ktera se pokusila o sebevrazdu ma dcera neumi komunikovat na urovni dospele zeny neumi ani jednat z uredniky a ani neumi manipulovat z penezi je lehkomyslna necha sebou lehce manipulovat necha se hned ke vsemu premluvyt i od cizich lidi seznamila se z cizim muzem ktereho nezname a prijela snim k domu nalozila si sveho kone a odjela nekam do \Boskovic na ranc na kterem je ted a je zmanipulovana od cizich lidi kteri ji navadi proti sve matce a ona je poslouha jak kdyby byla jejich majitelovy rance jde o jeji invalidni duchod jelykoz nemaji dostatek financi na nakrmení jejich zvirat kterych maji asi 98, nechteji me za dcerou ani pustit z tohoto duvodu vas zadam o radu dekuji  Vejmelkova lenka Kněžice 43 67529

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vejmelková,

nezbývá Vám nic jiného, nežli se obrátit na soud. Tyto případy řeší obecní soudy. Musíte dát podnět, k tomu samozřejmě vyjádření lékaře. Jinou možnost nemáte.

S pozdravem Václav Krása