Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zavinění lékařem

Autor Andrea
Předmět zavinění lékařem
Dotaz Dobrý den,mám velmi nepřijemný problém. Je mi 28 let, můj lékař mě řádně nevyšetřil, prodělala vážné imunitní onemocnění, kdy jsem rok ležela bez pomoci, mám vážné fyzické a psychické následky, nemůžu v žádném případě pracovat,chodím jen po odbornících, mám 2 dotazy? jakym způsobem vyřešit lékařovo zavinění? jestli soudně, stížnosti, mám nárok na finanční kompenzaci? a dále dosud jsem byla vedena jako studentka a díky němu bohužel nemůžu pracovat jakým způsobem můžu získat invalidní důchod? Prosím předem děkuji za projednání S pozdravem Andrea K. Brno

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andreo,

pokud opravdu lékař zavinil Vaši nemoc, která má vážné následky, tak se domnívám, že je lepší se rovnou obrátit na soud. Neobejdete se však určitě bez pomoci právníka. Bylo by dobré nejprve, abyste tuto věc s nějakým právníkem konzultovala a teorve potom byste se pustila do soudního sporu. Samozřejmě, že byste měla nárok na finanční kompenzaci. Žádost o ID se podává na příslušné OSSZ, příslušné Vašemu bydlišti. Obávám se však, že nemusíte mít odpracované roky pro nárok na ID.

S pozdravem Václav Krása