Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

započtení přivýdělku při PID do základu výpočtu starobního důchodu

Autor Petr
Předmět započtení přivýdělku při PID do základu výpočtu starobního důchodu
Dotaz

pěkný den, započítává se případný přivýdělek v době, kdy pobírám plný invalidní důchod do základu pro pozdější výpočet důchodu starobního. Je my 56 let a vzhledem k restrukturalizaci v naší firmě jsme se dohodli na ukončení pracovního poměru s tím, že mě bude zaměstnavatel využívat formou práce na dohodu, nebo na dobu určitou. Jde my právě o to, zda tato odměna bude či nebude započítávána do zákldu budoucího výpočtu starobního důchodu? Děkuji za odpověď Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud budete pracovat v pracovním poměru nebo na dohodě o pracovní činnosti, tak Vám výdělek bude započítáván do nároku na starobní důchod, protože z pracovního poměru a z dohody o pracovní činnosti platíte sociální a zdravotní pojištění. Pokud však byste pracoval pouze na dohodu o provedení práce, tak Váš příjem se nijak neprojeví na výši starobního důchodu, neboť z tohoto způsobu zaměstnání se neplatí zdravotní ani sociální pojištění.

 

S pozdravem

Václav Krása