Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zapisovatelka

Autor Pavel
Předmět zapisovatelka
Dotaz

Pane Kráso mohu se Vás zeptat zda mne může lékařka nechat svléknout skoro do naha při posudkové komici před zapisovatelkou která nemá žádné zdravotnické vzdělání když mám takové postižení že bych se nedokázal svléknout ani před svou vlastní matkou?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

domnívám se, že posudkový lékař by měl mít oddělenou část pracoviště tak, aby se klient nemusel svlékat před ostatními osobami. Obávám se však, že toto přesně žádný předpis nestanoví. Pokud to však klient vyžaduje, je nepochybně správné, aby vyšetření bylo provedeno v určitém intimním prostředí.

S pozdravem Václav Krása