Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zanik pid

Autor kamila
Předmět zanik pid
Dotaz

dobry den  zajimalo by mne jestli mi mohou vzit plny invalidni duchod  anenechat castecny mam vymeneny kloub lecim se na stitnou zlazu zpomalenou funkci  achronicky zanet vysoky tlak askoliozu patere ajestli po ukonceni mam narok take na tech 13 plateb ve vysi duchodu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kamilo,

pokud budete pozvána k přezkumu zdravotního stavu, je možné, že Vám bude změněn dosavadni ID III. stupně na ID jiného stupně. Posudková kriteria byla změněna k 1. 1. 2010 vyhláškou č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity. V případě, že ID III. stupně jste získala před rokem 2010 a po 1. 1. 2010 jste dosud nebyla na kontrole stavu invalidity, byl by Vám, v případě stanovení ID nižšího stupně, vyplácen ID v původní výši ještě dalších 13 plateb.

S pozdravem Václav Krása