Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zánik invalidity

Autor Jaroslav Talanda
Předmět Zánik invalidity
Dotaz

Dobrý den. Jsem dva roky po druhé transplantaci ledviny. Dnes 25.5.2011 jsem na OSSZ dostal "Posudek o invaliditě" se závěrem "Den zániku invalitdity: 25.5.2011". Samozřejmě zkusím podat námitku proti tomuto rozhodnutí, ale mám tento dotaz: Plný invalidní důchod mám přiznaný od roku 2005 (po nástupu na dialýzu po selhání 1. transplantované ledviny), od začátku letošního roku změněný na 3.stupeň ID. Z jiných Vašich odpovědí jsem pochopil, že bych měl tento důchod dostávat ještě po dobu 12-ti měsíců - pochopil jsem správně?

Děkuji za odpověď, Talanda

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Talando,

pokud jste v loňském roce nebyl na kontrole, tak máte nárok ještě na jeden rok výplaty ID v plné výši. Samozřejmě Vám doporučuji podat námitku.

S pozdravem Václav Krása