Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí žádosti o PID

Autor Dana Razáková
Předmět zamítnutí žádosti o PID
Dotaz

Dobrý den. Pane Kráso, moc prosím o pomoc, nevím, co mám dělat. V r.2006 jsem po 10 měsícní prac. neschopnosti byla převedena na PID. Po ročním přezkoumání mi byl změněn na ČID s tím, že zkusím, jestli budu schopná pracovat. Jelikož se můj zdr. stav zhoršil, mám revmatoidní artritidu - trvale aktivní a postiženy ledviny, chtěla jsem žádat o plný ID, ale pracovnice OSSZ mi sdělila, že mám vyčkat do dalšího přezkoumání, protože je to za 2 měsíce a že uvidím. Při tomto jednání mi byl ponechán částečný ID s tím, že je můj zdr. stav na hranici mezi PID a ČID a kdyby se něco změnilo, mám znovu žádat. Já jsem s výrokem LPS nesouhlasila a podala si tedy sama žádost o PID. Při dalším jednání na LPS se mnou lékařka moc nekomunikovala, nesdělila mi zda jsem nebo nejsem plně invalidní, pouze mi dala podepsat záznam z jednání, zde byla pouze vyplněna hlavička formuláře a místo na podpis. Ptala jsem se, co to pro mě znamená, doktorka odvětila, že nic, že mám čekat, až přijde dopis z ČSSZ  Týden po jednání mi poštou přišla prac. rekomandace, podepsaná mým jménem, ale ne mojí rukou, žádnou rekomandaci jsem při jednání nepřevzala, ani bych s tím nesouhlasila, někdo se pokusil okopírovat můj podpis. Dnes přišlo vyjádření ČSSZ, že jsem nadále částečně invalidní. Nesouhlasím s tímto rozhodnutím a vím, že podám žalobu, ale jak naložit s tím zfalšovaným podpisem na rekomandaci? Děkuji za Váš čas a za oddpověď. Razáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Razáková,

Váš dotaz nelze vyřešit pouze odpovědí. Předal jsem jej poradně Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Prosím, domluvte se s pracovníky poradny - tel. č. 266 753 427, e-mail: poradna@nrzp.cz, co budou potřebovat za doklady a také na osobní návštěvě.

S pozdravem Václav Krása