Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí příspěvku na péči II stupně

Autor Pavel
Předmět Zamítnutí příspěvku na péči II stupně
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracím se na Vás s prosbou o pomoc.Mám roztroušenou sklerózu. Mám postižené dolní končetiny a pravou ruku. Doma se pohybuji pomocí mech. invalidního vozíku, pokud mě to zdravotní stav dovolí pomocí 2 FH. Venku pomocí elektrického invalidního vozíku. Jsem držitelem průkazu ZTP. Dne 1.12.2011 jsem požádal o příspěvek na péči. Lékařka LPK OSSZ rozhodla o příspěvku na péči I stupně.Lékařka LPK OSSZ mě uznala že nezvládnu 14 úkonů podle starého zákona který platil do 31.12.2012. Podle nového zákona který platí od 1.1.2012 mě uznala 4 úkony které nezvládnu. mě uznala S rozhodnutím jsem nesouhlasil a proto jsem se odvolal k MPSV. Nyní jsem obdržel rozhodnutí, že odvolání se zamítá a výše uvedené rozhodnutí se potvrzuje. S rozhodnutím odvoláním nesouhlasím. Odvolací komise MPSV mě ještě 2 úkony ubrala takže jich nezvládnu 12 podle zákona který platil do 31.12.2012. Podle nového zákona který platí od 1.1.2012 mě uznali 4 úkony. Mimo jiné se píše v rozhodnutí odvolací komise MPSV pokud si nejsem sám donést stravu mám si ji dovést na klíně na invalidním vozíku. Chtěl jsem Vás požádat,zda by mě někdo z Vaší poradny pomohl se sepsáním správní žaloby. Veškeré podklady bych naskenoval a zaslal. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

prosím, abyste nám naskenoval rozhodnutí i s odůvoňující zprávou a hlavně popis Vašeho zdr. stavu, případně Vaši lék. zprávu na mail v.krasa@nrzp.cz.  Pokud používáte el. vozík, považuji za nesmyslné, abyste byl takto ohodnocen. Myslím si, že je to přímo na soudní žalobu. Kopie Vašich dokumentů předám poradně NRZP ČR. Budeme se snažit Vám maximálně pomoci.

S pozdravem Václav Krása