Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí OZZ

Autor Jiří Kelišek
Předmět Zamítnutí OZZ
Dotaz

Dobrý den,

žádal jsem u OSSZ o statud OZZ. Jsem nevidomý (trvale, bez možnosti nápravy) na jedno oko. Tato žádost mi byla zamítnuta i když v rozhodnutí píší o dlouhodobě nepříznivém zdravotním stavu. V současné době pracuji,avšak toto zaměstnání neodpovídá dosažené kvalifikaci, jsem rád, že tuto práci mám (samozřejmě po známosti). Do loňského roku jsem byl skoro čtyři roky nezaměstnaný (po tuto dobu jsem žil s rodiči, kteří mě podporovali, bez nich bych byl bezdomovec). Intenzivně a soustavně jsem hledal práci (sehnal jsem krátkodobé brigády), ale bohužel u každého výběrového řízení si potenciální zaměstnavatel vždy vybral zdravého jedince !!!  Mimo jiné, spoustu zaměstnání nemohu vykonávat, jistá omezení od lékaře mám a z OSSZ mi napsali, že zůstat pracovně začleněn a vykonávat soustavné zaměstnání není podstatně omezeno, s čímž nesouhlasím, nemají vůbec představu, co je to hledat si práci s postižením.  Samozřejmě proti rozhodnutí si podám odvolání, ale neočekávám, že stejní lidé, co to posuzují mi OZZ přiznají, proto bych vás rád poprosil o radu, jak dál, protože se nechci smířit s tím, že pro zaměstnavatele jsem "zdravotně postižený" a pro stát jsem "zdravý" !!!

Děkuji za odpověď                                                                                                                    

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kelišku,

můžete se proti rozhodnutí OSSZ odvolat, a to jejich prostřednictvím na ČSSZ. Obávám se však, že pokud máte nevidomost pouze jednoho oka, že nemusíte se svým odvoláním uspět. Záleží na vašem rozhodnutí. Námitku musíte podat do 30 dnů po doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása