Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZAMITNUTI NAMITEK

Autor PRAZAKOVA
Předmět ZAMITNUTI NAMITEK
Dotaz DOBRY DEN .ROZHODNUTUM CSSZ MI BYL ODEBRAN CASTECNY INVALIDNI DUCHOD. PODALA JSEM NAMITKY PO KTERYCH JSEM BYLA ZNOVU POZVANA K POSOUZENI ZDRAVOTNIHO STAVU.KDYZ MI PRISLO ROZHODNUTI O ZAMITNUTI NESTACILA JSEM SE DIVIT.V ROZHODNUTI STALO CITUJI - V TOMTO ROCE SE 45-LETA VYUCILA KERAMICKOU PRACOVALA V OBORU I RUZNYCH DELNICKYCH PROFESICH BYLA OPAKOVANE EVIDOVANA NA URADU PRACE JAKO UCHAZECKA O ZAMESTNANI V SOUCASNE DOBE PRACUJE JAKO OSVC -CHOV AKVARIJNICH RYB.PO CELY SVUJ -ZDRAVY ZIVOT- JSEM PRI SVYCH ZAMESTNANICH MELA NEKOLIK VEDLEJSICH.JEJICH KONSTATOVANI SE ME HLUBOCE DOTKLO. TO ZE PRACUJI JAKO OSVC NENI PRAVDA COZ VYPLYNULO ZE ZPRAVY KTEROU JSEM DOLOZILA .BYLO V NI NEUROLOGEM NAPSANO CITUJI-ZKUSILA PODNIKANI S AKVARIJNIMI RYBICKAMI AVSAK TOTO NESLO PRO POTIZE ZVLADNOUT MUSELA UKONCIT.CINNOST JSEM PROVOZOVALA 8 LET BYLA PSYCHYCKY I FYZICKY NAMAHAVA COZ JSEM SDELOVALA PRI PROHLIDCE V ROCE 2008.REHABILITACI JSEM PODSTUPOVALA JEN PRI NESNESITELNYCH BOLESTECH NEBOT JSEM SE JI BALA.SPOCIVALA V TOM ZE JSEM LEZELA NA BRISE LEKAR MI VLOZIL DLANE MEZI LOPATKY A VELKOU SILOU NA NE PRI VYDECHU ZATLACIL. MELA JSEM TOLIKRAT POCIT HROZNE BOLESTI A JAKOBY MI MEZI OBRATLEMA VZNIKL PRUVAN TOUTO METODOU JSEM BYLA LECENA

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Pražáková,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Dobrý den,

 

předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, pan Václav Krása, mi předal váš dotaz k vyřízení.

 

Jestliže Vašim námitkám nebylo vyhověno, je třeba proti rozhodnutí ČSSZ podat žalobu k soudu s odůvodněním, že se domníváte, že Váš zdravotní stav nebyl náležitě posouzen a že nepříznivý zdravotní stav odůvodňuje přiznání invalidního důchodu.

 

Vzor žaloby Vám posílám v příloze tohoto mailu.

 

S pozdravem

 

JUDr. Pavel Jungr

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory tel. 266 753 422

Poradní dny :     pondělí 13.00 - 16.30 hod.

středa 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332