Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí inv.důchodu námitka nebo přezkoumání?

Autor Helena
Předmět zamítnutí inv.důchodu námitka nebo přezkoumání?
Dotaz Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila.Manžel je již rok doma z důvodu propuštění z práce,neboť neprošel zdravotní prohlídkou a od té doby vše začalo. Jeho stav se během roka rapidně zhoršoval: skolioza,SI skloubení, artritida,gangliony,výrustky po celém těla a největší problémy jsou průjmy až 10x denně,únava, bolest svalů a kloubů, bolesti břicha,hlavy,také má středně těžké deprese,během roku oběhával lékaře, chodil na opakované rehabilitace a kontroly lékařům,zdravotní stav se stále zhoršoval,práci nemohl najít, v 12/2014 si zažádal o důchod,ale byl mu zamítnut s odůvodněním,že jeho pracovní schopnost klesla pouze o 10%, mezitím než přišlo rozhodnutí šel na vyšetření, kde se mu potvrdila diagnoza pokročilé stádium Crohnovi choroby,novou lékařskou zprávu šel odnést na ČSSZ,ale tentýž den odesílali rozhodnutí o zamítnutí důchodu, nyní ho čeká dalších spousta dovyšetření,zákroky,operace a asi bioléčba,neboť jeho zdravotní stav je velmi špatný a nemoc rozvinutá. Nevím zda by bylo lepší napsat námitku proti rozhodnutí a jak ji popř. odůvodnit,nebo žádost o přezkum zdravotního stavu? a ještě bych se chtěla zeptat,myslíte že má nárok na invalidní důchod popř. jaký stupeň? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem paní Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

na Crohnovu nemoc se přiznává ID. Doporučuji okamžitě podat námitku, která se podává prostřednictvím OSZZ na ČSSZ. Do námitky uveďte diagnozu a dodejte nejnovější lékařskou zprávu. Námitku musíte podat do 30 dní po doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.