Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí inv.důchodu

Autor Naděžda Pajerová
Předmět Zamítnutí inv.důchodu
Dotaz

Dobrý  den p.Krása.Poprosila bych Vás o radu...již po třetí jsem žádala o inv.důchod a vždy mi byl zamítnut.Poprvé v roce 2014 2krát a ted květen 2016.Dlouhou řadu let trpím úzkostní poruchou,mám problém pohybu mezi lidmi...léčím se ambulantně na psychiatrii.Dále nápadnější sinrotoskolioza L páteře se zvýšenou lordosou,pokroč.osteochondrosa L4/5 a L5/SI a stř.pokroč. Th12-L2.Dále syndrom nekl.nohou...Dále artroza II-III st levého kolene..celková bolest nohou,mám problém s chozením,spaním...Dále Hypertenze,cholesterol.Na posudkové kontrole paní Mudr. Hanková mě nechala mluvit o problémech,ale zprávu zamítnutí už měla předem napsanou..je potřeba 35% a já jsem pouze 25%.Prosím Vás moc o radu je u mě ještě nějaká šance na úspěch?Děkuji za odpověd..Pajerová Ústí nad Labem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pajerová,

musíte postupovat podle správního řádu. To znamená, že pokud neuspějete se žádostí o ID, tak do 30 dnů musíte podat námitku. Námitka není nic složitého. Stačí napsat, že podáváte námitku proti rozhodnutí o zamítnutí žádosti, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Námitku musíte adresovat na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale podat jí musíte přes Vaší OSSZ. Pokud neuspějete s námitkou, tak máte 60 dní na podání správní žaloby, která se podává ke Krajskému soudu a Vy neplatíte žádné poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. Správní žaloba není také nic složitého, stačí opět napsat, že jste neuspěla s námitkou, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti. Soud může vrátit posudkovému orgánu Vaší žádost zpět k novému projednání s nějakým názorem. Pokud neuspějete ani se správní žalobou, tak musíte podat žádost znovu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji