Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamitnuti Invalidniho duchodu

Autor Kourilova Mirka
Předmět zamitnuti Invalidniho duchodu
Dotaz Dobry den chtela jsem se zeptat od 16.9 2010 jsem nemocna ale zadnou nemocenskou nepobiram jelikoz jsem v dobe nalezu plicniho nadoru nebyla zamestnana ten me byl odebran 13.10 2010 i s celou pravou plici 2.5.2011 me byl dan posudek o invalidite 3 stupne nasledne ale od ČSSZ me bylo oznameno ze se moje zadost zamita z duvodu nesplnenych podminek ustanoveni§ 38 pism. a) zakona 4.155\1995sb o duchodovem pojisteni ve zneni pozdejsich predpisu dale zdp. v tom pripade ale nevim z ceho mam zit jelikoz jsem jiz skoro rok bez financnich prostredku predem dekuji za radu M.Kourilova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kouřilová,

pravděpodobně nemáte dostatečný počet odpracovaných let. V této situaci Vám nezbývá, než-li požádat o dávky hmotné nouze. Doporučuji Vám, abyste si na Vaší obci s rozšířenou působností  požádala na odboru sociální péče o dávky hmotné nouze. Dále můžete požádat o průkaz ZTP, a to na stejném odboru. Potom byste mohla dostat příspěvek na individuální dopravu.

S pozdravem Václav Krása