Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí ID při špatně vyložené diagnoze

Autor šídlová dagmar
Předmět zamítnutí ID při špatně vyložené diagnoze
Dotaz Dobrý den, prosím Vás o radu týkající se ID. Již dva roky se léčím (a již dva roky jsem v pracovní neschopnosti) na středně těžké vertigo a od specialisty mám napsanou diagnózu vertigo asoc. migrénou. Posudková lékařka mne zařadila do onemocnění s názvem migréna bez nároku na ID, i když specialista jasně napsal, že toto je nová nemoc, která ještě nemá své konkrétní přiřazení a proto má tento název a značku R42. Ale toto onemocnění neznamená, že pacientka při občasných bolestech hlavy má motání hlavy, ale že migréna v diagnóze znamená, že etiologie je migrenózní vertigo a může trvat nepřetržitě vteřiny až měsíce a k tomu mohou nebo nemusí být bolesti hlavy. Protože se jedná o migrenózní etiologii, léčba je stejná jako prevence migrén, to je MgSO4, antidepresiva a antiepileptika. Můžete mi prosím sdělit, do jaké kolonky byste mne zařadil Vy, podle vyhlášky 359/2009 Sb. §1 odst. 2. Děkuji velice za Váš názor.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šídlová,

nejsem posudkovým lékařem a tak se k této věci mohu obtížně vyjádřit. Zdá se mi, že by se mohlo Vaše postižení posoudit v kapitole VI. postižení nervové soustavy, ale nevím. V každém případě Vám doporučuji, abyste, pokud Vám ID nebude přiznán, podala námitku.  

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.