Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí ID po 2 operacích páteře a pracovní nechopnosti od 2.1.2017

Autor Blanka Bělová
Předmět zamítnutí ID po 2 operacích páteře a pracovní nechopnosti od 2.1.2017
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obracím se na Vás s pomocí o řešení mé situace. Od 2.1.2017 jsem v pracovní neschopnosti s bolestí zad, brnění PDK a nestabilitě při chůzi. Při CT vyšetření dne 13.1.2017 bylo zjištěno vyklenutí ploténky L4/5 a posun L5-S1 o 8 mm. Dne 2.9.2017 byla provedena MR, zjištěn posun již o 10 mm. Dne 7.12.2017 ve FN Motole provedena operace dekomprese L5-S1, repozice, Socon Ti L5-S1 + štěpy. Dne 22.2.2018 jsem byla na doplnění předního výkonu Disektomie L5-S1, T-space XP 26/9 + štěpy. Na základě doporučení obvodní lékařky jsem požádala o ID, byl mi zamítnut, následně jsem podala námitku, která byla rovněž zamítnuta mimo jiné z důvodu, že nedošlo k ochrnutí a povolení svěračů s tím, že nemohu brát současně ID a dávky v prac. neschopnosti, což nikdo nepožaduje. nyní jsem byla předvolána k posudkové komisi na základě prodloužení podpůrčí doby pro výplatu nemocenské, tato mi byla prodloužena na 3 měsíce s tím, že pak bude ukončena, nebo mi možná bude přiznán max. 1 st. ID. Jednání posudkového lékaře mě uráželo, jelikož mi sdělil, že mé potíže jsou v hlavě a tam bych měla začít. Nálezy a operace podle něho nejsou tak vážné a do nekonečna na operace snad chodit nebudu. Žádám o radu na koho se obrátit se stížností na postup posudkového lékaře, který mě má za simulanta a blázna. Dle vyjádření lékařů ve FN Motol i ošetřujícího lékaře bude postupná rehabilitace trvat minimálně 6 měsíců s tím, že jsem trvale omezena v pohybu a do konce života již nemohu zvedat těžká břemena. Jsem prostě bezradná a odkázaná na pomoc druhých. Děkuji Blanka Bělová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bělová,

na postup posudkového lékaře si můžete stěžobvat buď na MPSV ČR, odbor posudkového lékařství, nebo na ČSSZ, kde mají také odbor posudkových lékařů. Myslím si, že tím ničeho nedosáhnete.

Teď Vám nezbývá nic jiného, než počkat 3 měsíce a po té požádat znovu o ID. Pracovní neschopnost Vám může být prodloužena maximálně na 720 dní, což ve Vašem případě bude na konci roku. Proto byste měla znovu požádat o ID, podat námitku a případně, pokud neuspějete s námitkou, podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu, a to prostřednictvím OSSZ, která zamítla Vaši žádost. Jiný postup bohužel není. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji