Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí ID

Autor DanaPfeiffer
Předmět Zamítnutí ID
Dotaz

Dobrý den,

prosím Vás o radu, během posledního roku jsem podělala dvakrát rozsáhlou resekci jater ( mnohočetné adenomy, které již dvakrát samovolně praskly), adenomy jsou genetického původu,  zůstaly mi na zbývajících játrech ještě dva, další resekce není již možná. Lékaři se rozhodli pro sledování adenomů a teprve, když by začaly růst pro transplantaci ( nejsem zatím zařazena do pořadníku na transplantaci). Zažádala jsem si o invalidní důchod, který mi byl zamítnut s tí že mé onemocnění není v tabulkách ( podle lékařů z kliniky je rozsah mého onemocnění velmi vzácný) a tudíž jsem úplně zdravá a mám jít pracovat (podle lékařů mám nárok na  ID 3 stupně) a nemám zkoušet ani odvolání, bylo by to prý zbytečné. Chtěla bych se zeptat, když není mé onemocnění v tabulkách o posuzování ID zda mám nějakou náději důchod dostat.

Za odpověď Vám předem velice děkuji.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pfeiffer,

v tomto případě Vám doporučuji obrátit se přímo na pana ministra a požádat jej o zmírnění tvrdosti zákona. Pokud Vaše nemoc není uvedena ve vyhlášce 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity, tak asi jiná cesta není. Prosím, určitě mi sdělte jak se svojí žádostí dopadnete. Zkusil bych jiný způsob nápravy přes Ústavní soud, ale to by bylo moc dlouhé.

S pozdravem Václav Krása