Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí ID

Autor Lenka Tůmová
Předmět Zamítnutí ID
Dotaz Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o dalším postupu. Tento týten mi byl posudkovým lékařem v Karlových Varech zamítnuta žádost o invalidní důchod pro špatný psychický stav. Již přes deset let se léčím pod dohledem psychiatra, beru několik psychiatrických léků na depresi a úzkost, byla jsem hospitalizována a za tu dobu jsem měla i nespočet dlouhodobých PN. I na základě psychologického vyšetření mi invalidita byla doporučena. To měl lékař k dispozici. Přesto jakmile mě lékař uviděl, mi řekl, že invaliditu mi neuzná, že jsem mladá, ročník 78. A když se mě zeptal kde pracuji, na což jsem mu odpověděla po pravdě, že v lékárně na 12-ti hodinové směny, tak odvětil, ať změním práci, ať jdu pracovat třeba do lesa, tam budu alespoň na čerstvém vzduchu. jsem přeci mladá a zdravá a nějaké ty deprese občas máme každý. Práce schopnost snížena jen na 22%. Já žiji sama. Jsem rozvedená. Vše po finanční i pracovní stránce musím zvládat sama. Jsem závislá jen sama na sobě. Kolikrát ani nejsem schopná vstát z postele, nebo se donutit k tomu doma něco udělat, ale nic jiného mi nezbývá. Peníze potřebuji i na dluhy, které splácím po manželovi. Prosím tedy o radu. Mám se odvolat a má mé odvolání vůbec šanci. Ráda bych si v odvolání stěžovala i na arogantní chování posudkového lékaře. Děkuji za pochopení a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tůmová,

doporučuji Vám, abyste podala námitku, kterou musíte podat do 30 dní od doručení zamítnutí Vaší žádosti. Do námitky uveďte, že nesouhlasíte se zamítnutím Vaší žádosti, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Námitka se adresuje na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale musíte jí podat prostřednictvím Vaší OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.