Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí ID

Autor Jana
Předmět Zamítnutí ID
Dotaz Dobrý den, při mé žádosti o invalidní důchod z důvodu psychického onemocnění (deprese) , bylo zamítnuto. Pracovní neschopnost byla vyčíslena na 30% z důvodu , že nebyla hospitalizace. Nebyla hospitalizace, ale byla lázeňská péče jako náhrada hospitalizace. Nebyla jsem schopná se při řízení obhájit. Proto jsem podala odvolání proti tomuto rozhodnutí s doplněním informace. V dalším řízení jsem byla neúspěšná, neboť paní doktorce, která řízení vedla přišlo příliš subjektivní tvrzení o mém zdravotním stavu. Doporučila mi psychologické vyšetření a pokud z něj vyplyne, pak podat novou žádost o ID. Je tento postup správný? Nebo mám podat žalobu proti rozhodnutí o zamítnutí ID? Nebo mám požádat o ID znovu (novou), pokud vyplynou z psychologického vyšetření nárok na ID? Děkuji Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

ve Vašem případě byste se asi měla řídit radou lékařky. Nové vyšetření by mohlo být pro Vás příznivější a potom byste měla šanci podat správní žalobu. Takto byste asi neuspěla.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.