Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí ČID

Autor Jana Nováková
Předmět zamítnutí ČID
Dotaz

Dobrý den,

byla jsem pouze u posudkové komise 10.4. a mám jen posudek o invaliditě,který mi hned dali,nic víc.Čekala jsem,že to tak dopadne,přesto mě zaráží,že po UNI TEP jsem jej měla 7let a po reoperaci jen rok.Námitku zkusím podat,za to nic nedám,ale nevím kam ji mám adresovat,jestli na OSSZ kde jsem byla na LPK nebo rovnou na ČSSZ v Praze.Vyhlášku jsem si prostudovala a záleží co vezmou v úvahu a do jakého odstavce.V posudku nemám žádné omezení a tak zřejmě budu mít problém v zaměstnání,kde doposud zohledňovali můj zdrav.stav.

Mám možnost po nějaké době znova požádat o ČID,pokud budu mít nové lékařské zprávy,které se týkají druhého kolene  a hlezna (artroza 3.st kolene,již jednou ASK i hlezna +delší fibula,bolesti klidové,při chůzi i zátěži)?Nebo mám čekat až to dojde tak daleko,že zase budu xkrát do měsíce u lékaře a skončí to operací a pak podle posudkové lékařky dostanu zpět ČID.

Moc děkuji za Vaše odpovědi

Odpověd na dotaz:

Vážená pani Nováková,

měla byste obdržet rozhodnutí o ID a na základě něho teprve konat.

S pozdravem Václav Krása