Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí invalitidy

Autor František Sysel
Předmět Zamítnutí invalitidy
Dotaz

Dobrý denpane Krása

Je mi 56,roků mám za sebou skoro 40,let dosti těžké práce, tesařská činnost a 28roků vrtání studní. To mi způsobilo zdravotní ůjmu, hlavně v krční oblasti, vyšetření na M.R z roku 2012 z výsledkem - degerativnízměny s přednímí a dorsolaterálními osteofyty. Intervertebrální prostory nezůžené, signáldisků je snížen ve všech eztážích. Mediální protruze disku C4/5 -2,7mm

, mediální protruze disku C5/6-2,5mm, mediolaterní pravostranná protruze disku C6/7-2,9mm.

res-Degerativní změnyC pateře, protruze disků C4/5,C5/6,C6/7.

V roku 2011 jsem navíc stratil zaměstnání(firma skrachovala), Ve výpovědní lhůtě jsem chtěl nastoupit do jisté firmy ,ale posutková lékařka mě po zhlédnutí zdr. dokumentace do fir. nepřipustila s tím ,že mám tenisové lokty  a za chvíli si ani nevičistím zuby. Nastoupil jsem tedy různá vyšetření ,následovaly rehabilitace ,kapačky,nic nepomáhalo, doktorka po půl roku ukončila neschopenku, že se musím zaregistrovat na Ů P. Ještě mě poslala na vyš. karp. tunelu  ,kde mi zjistili těžkou formu sycan,carpi vpravo a velmi lehkou vlevo s možnosti double crush sy..Doporučili okamžtou operaci kterou jsem podstoupil , nicméně už jako nezaměstnaný na Ů P. Když jsem podal žádost o nemoc z povolání , byla zamítnuta protože podnik zanikl, není tam nástupnická organizace a nemohou tak věc vyšetřit. Po tomto nezdaru jsem se sesypal ,musel jsem k psich. jsem na práškách zvýšil se mi tlak . Zkusil jsem ještě možnost přiznání alespon´částečného důchodu ,ale z negativním výsledkem, cituji" Posudkový závěr-Jedná se oDNZS za jehož rozh. příčinu považuji diagnozu" Chronický algický vertebrogenní sy-dominuje cervikobrachiální sys rtg změnami Cp-dorziální listéza C5/6,spondyloza víceetážová,změny dle MRI 4/12 Degerativního char, v etáži C4/5,5/6,7/8.Míru poklesu stanovuji prac. schopnosti stanovuji horní hranici vzhledem k tíži stavu a navyšuji o 10.% na celkových 30% Nejedná se o inval.ani 3,ani 2, ani 1.stupně.Chtěl jsem se odvolat , na OSSZ mi bylo řečeno s čím se chcete odvolat, mi jsme věc posuzovali dle tabul.hodnocení. Můj zdr.stav se zhoršuje brní pravá část krční páteře při ůklonu a na stranu v pravo mám mravenčení až do pravého ucha.a pravou ruku  mám zeslabenou, po ránu nejde sevřít ,trne.Po návštěvě neurologa mě poslal  na EMG HKK Na PHK je léze n medianus v oblasti thenaru, axonálníDML rovně žprodloužena.Senzitivní vedení n.medianus je teměř normální. Vjehlové EMG mÍrné prořídnutítricepsu, lehký chronický neurogenní nález C7/8, může odpovídat chron. kořenovému syndromu Neurolog mi doporučil klidový režim, analgeticko-myorelaxační terapie, subst. magnezia, nepřetěžovat páteř, , ruce, neprochladnout,  opakované cílené rehabilitace, a fizioterapii, ortopedické kontroly. Nyní jsem ve stavu ukončené 19.denní rehabilitace s nevalným výsledkem, doktorka chce opět ukončit léčení .

Můj dotaz zní, myslíte že bych si po půl roce mohl opětovně zažádat o částečný inv. důchod a s jakým výsledkem ? p.s při psaní jsem musel několikrát přerušit psaní pro slabost ruky .

S pozdravem F.S.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sysel,

nejsem posudkový lékař, tudíž nemohu Vám říci výsledek Vašeho posouzení. Ale doporučuji Vám znovu si znovu podat žádost o ID.

S pozdravem Václav Krása