Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnavatelem zrušené sociální pojištění v PN

Autor Alkžběta
Předmět Zaměstnavatelem zrušené sociální pojištění v PN
Dotaz

Pane Kráso, děkuji za odpověď a dodávám jen,že o důchod jsem požádala dne 10.06.2009 a má být o jeho přiznání rozhodnuto během 3 měsíců,proto jsem se podivovala nad tím,že mi již zaměstnavatel přestal platit sociální pojištění,když ještě není o důchodu rozhodnuto a já tudíž budu bez příjmu? Děkuji za odpověď.Alžběta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Alžběto,

pokud jste do doby podání žádosti o PID byla v pracovní neschopnosti, tak zaměstnavatel je Vám povinen dávky nemocenského pojištění vyplácet a zároveň jste až do této doby pojištěna na sociální a zdravotní pojištění. Komplikovanější by byla situace, kdy byste nebyla v pracovní neschopnosti. Pokud Vám bude ukončena pracovní neschopnost a nebudete mít prostředky na živobytí, musíte se obrátit na Vaší obec, aby Vám byly přiznány dávky do životního minima. Případně, aby Vám obec poskytla půjčku na budoucí plnění z přiznaného PID.

S pozdravem.

 

Václav Krása