Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání při ID 1.st.

Autor Eva
Předmět Zaměstnání při ID 1.st.
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat pane Kráso na Váš názor a snad i radu.Už 12 let pobírám ID 1.st.dříve 3 roky plný ID.V květnu mi byl zaslán kontrolní posudek OSSZ stále ID.1.st. přiznán trvale.Posuzována jsem byla v nepřítomnosti.V posudku je psáno, že je předpoklad, že se nechám zaměstnat, ale mám problém.S diagnozama, které mám vesměs neurologické - chronický serózní zánět míchy, polyradikulopatie C5,8.Četné spasmofilní záchvaty tetanie a psychické problémy hodnoceny jako středně těžké.Dále zánět jícnu s refluxem 2.st. a hypertenzi a snížená funkce ŠŽ. Vždy, když jsem se chtěla nechat zaměstnat alespoň na částečný úvazek, tak jsem nikdy neprošla zdravotní prohlídkou u závodního lékaře.Nikdo mě nechce s těmito diagnozama zaměstnat.Co v takovém případě dělat?ID. mi na tyto diagnozy nezvýší a kvůli těmto diagnozám neprojdu nikdy zdravotní prohlídkou, aby mě někdo zaměstnal.Děkuji předem za odpověď a hezký den.PS: je mi 41 let,středoškolačka s maturitou.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

domnívám se, že by bylo nejlépe, kdybyste si podala žádost o zvýšení stupně ID na III. stupeň a zdůvodnila to tak, jak píšete v dotazu. Pokud máte nějaké písemné dokumenty o tom, že jste neprošla zdravotní prohlídkou u několika zaměstnání, bude dobré, když je k žádosti připojíte. Pokud Vám nebude vyhověno, doporučuji podat námitku a pokud byste neuspěl ani s námitkou, tak podat správní žaklobu. Námitku musíte podat do 30 dnů po obdržení zamítavého rozhodnutí. Správní žalobu do 2 měsíců po zamítnutí námitky. Žaloba se podává ke Krajskému sopudu, neplatí se žádné poplatky a není třeba zastoupení advokáta.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji