Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Záluská

Autor Adéla
Předmět Záluská
Dotaz Dobrý den, manžel má vrozenou srdeční vadu (rok narození 1979). Celý život pracoval. V roce 2013 mu byl přiznán invalidní důchod, požádal až takhle dlouho, i když mohl snad i dříve (dovedlo ho k tomu to, že musel odejít ze zaměstnání, jelikož už práci nezvládal, teď má jiné mnohem klidnější zaměstnání). Má nárok na zpětné vrácení invalidního důchodu za léta zpět? Od narození má ZTP. A má nárok na nějaký peníz na nákup auta? Moc a moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. Adéla.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Adélo,

Váš manžel by mohl teoreticky žádat o přiznání ID maximálněn 3 roky zpět a potom by mu byl samozřejmě důchod doplacen. problém je v tom, že by musel dokázat, že již před 3 roky byl jeho zdravotní stav stejný v zásadě jako dnes. Což by bylo asi velmi obtížné, ale kdo se nepokusí nemá naději.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.