Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žaloba proti nepřiznání PID

Autor Jana
Předmět Žaloba proti nepřiznání PID
Dotaz

Dobrý den,

dovoluji se na vás obrátit s prosbou, jak správně postupovat při žalobě proti nepřiznání PID.

Po úraze jsem byla v pracovní neschopnosti, lékaři mi řekli, že vyhlídky do budoucna jsou mlhavé a abych si zažádala o invalidní důchod. Po vyčerpání roční podpůrčí doby mi byla prac. neschopnost ukončena a OSSZ zamítnut PID -  přiznán ČID, a to i přesto, že léčba není stále dokončena. Přihlásila jsem se na úřad práce, kam dokládám každý měsíc potvrzení od lékařů, že nejsem práce schopná. Pracovnice zmíněného úřadu mi sdělila, že pokud mám stále potvrzení od lékařů o nemožnosti nástupu do zaměstnání mám si podat žalobu k soudu proti nepřiznání PID. Marně jsem pátrala jak má taková žaloba vypadat, ale přiznám se, že jsem bezradná. Prosím, vás zda je nějaký vzor, či stačí napsat volnou formou, co má žaloba obsahovat, mám k ní dokládat lékařské zprávy a pod.?

Předem vám děkuji za odpověď. Vaše stránky mají nesmírnou cenu, patří vám veliký dík za to, že jste a věnujete svůj drahocenný čas nám - lidem, kteří vaši pomoc potřebují a nesmírně si jí váží.

Děkuji.

Jana

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám obrátit se na poradnu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, kde Vám pomohou s přípravou žaloby. Spojení je  tel. 266753427, e-mail: poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása