Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žaloba ohledně posouzení stupně invalidy

Autor Šárka Brandnerová
Předmět žaloba ohledně posouzení stupně invalidy
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

přeji Vám krásný a děkuji za Vaši rychlou odpověď na můj první dotaz, který jsem díky své horké hlavě velmi špatně stylizovala. Týkal se žaloby u místě příslušného krajského soudu.

Mám přiznaný invalidní důchod stupeň 1 proti čemuž jsem se odvolala a kde moje postižení bylo posouzeno stejně i přesto, že mi bylo řečeno, že jsem nedoléčená a nemocná. Jsem po operaci švanomu a neudržím rovnováhu. Všude musím s doprovodem, řízení auta nepřipadá v úvahu. O nesnesitelných bolestech není třeba psát. Jde o to, že mi v každé instituci říkají to samé....nelze přiznat vyšší stupeň invalidity, protože není žádná tabulka na moje onemocnění. Podle lékaře je neustále šance, že budu jednou zdravá na 100% o což velice usiluji.

Snad jsem tentokrát svojí situaci popsala o něco lépe. Mám měsíc na podání oné žaloby, kterou mi poradil lékař a o které vůbec nic nevím a nerada bych postupovala špatně. Proto sbírám informace.

 

Velice děkuji za odpověď. Nerada jsem Vás okrádala o čas.

 

S pozdravem Brandnerová Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brandnerová,

nejlépe bude, když se obrátíte na poradnu NRZP ČR, která Vám pomůže i se stylizací žaloby. Argument, že budete zdravá není v tuto chvíli relevantní, protože je přiznáván i invalidní důchod na omezenou dobu, a to především například u onlologicky nemocných, kde se předpokládá zlepšení zdravotního stavu po úspěšné léčbě. Něco podobného je u Vás, i když Vy nemáte naštěstí zhoubný nádor. Spojení na poradnu je poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji