Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žaloba k soudu

Autor Iveta
Předmět Žaloba k soudu
Dotaz

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jak postupovat při podávání žaloby k soudu v případě, že mi byl odebrán ČID, na který jsem reagovala i námitkou, avšak neúspěšně. Jsou nějaké lhůty, které je nutno z mé strany dodžet a jak zhruba řízení probíhá. Děkuji za odpověď. Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

doporučuji Vám podat žalobu okamžitě jak obdržíte rozhodnutí o zamítnutí námitky. Žaloba se podává ke krajskému soudu, protože se jedná o správní žalobu. Vy musíte koncipovat žalobu na porušení právních předpisů při Vaší žádosti. Doporučuji Vám, abyste se o radu v podání žaloby obrátila na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása