Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žaloba

Autor Hana Makovcová
Předmět žaloba
Dotaz

Dobrý den. pobírala jsem ČID ( 2.stupeň) od 1.4.2009 do 7.4.2010. Po té mi byl zamítnut . OSSZ Jičínen. Podala jsem okamžitě námitku a teprve 21.9.2010 jsem byla předvolána do Liberce . I zde bylo konstatováno, že ne. Takže teď mi nezbývá nic jiného než podat   do 60 dnů žalobu. Co to pro mne bude znamenat?

Budu opět čekat další půl rok ?  Kam se celé šetření vrátí. 

Proděla jsem dvě operace bederní páteře ( 2003 a 2008 ) , v mládí jsem měla v důsledku úrazu zlomenou kostrč a naštípnuté bederní obratle.  V současné době pracuji na zkrácený úvazek, protože bolesti zad a levé nohy mi nedovolí činnost na plný úvazek.

Děkuji za informaci

Hana Makovcová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Makovcová,

jedná se o správní žalobu. V případě, že soud uzná Vaše důvody, vrátí věc zpět orgánu prvního stupně a stanoví, že orgán nepostupoval v souladu se zákonem. Pokud zamítne Vaší žalobu, tak tím vše skončilo. Můžete podat novou žádost o ID. Pokud soud vrátí zpět případ k novému posouzení orgánu v prvním stupni, ten by měl respektovat rozhodnutí soudu a vydat nové rozhodnutí ve Váš prospěch. Je pravděpodobné, že jednání soudu bude probíhat několik měsíců.

S pozdravem Václav Krása