Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost s ČID na Plný ivalindí důchod

Autor Kristina
Předmět žádost s ČID na Plný ivalindí důchod
Dotaz

Dobrý den

Měla jsem PID po dvou letech mi dali ČID na stejnou nemoc zhoubný nádor prsu mezi tím my přibyli další nemoci + léky které beru pravidelně .Nosím naslouchátko ,problémy s klouby a páteří,  chodím na psychyatrii s depresemi,jsem celoroční alergik a astmatik .Dnes mi došla pozvánka na vyšetření zdravotního stavu  co se týče jen onkologie.Chtěla jsem zažádat o plný ivalidní důchod ,ale nevím jak mám v této věci pokračovat dál.Poradte mi prosím kde mám žádat  o plný invalidní důchod.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kristino,

můžete podat námitku proti snížení ID, a to do 30 dní od rozhoddnutí o ČID. Námitka se podává k ČSSZ prostřednictvím OSSZ. Pokud by Vám Váš ošetřující lékař napsal nové lékařské zprávy o zhoršení Vašeho zdravotního stavu, mohla byste podat novou žádost o PID.

S pozdravem Václav Krása