Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o zvýšení stupně invalidity

Autor Bohuslav Pikl
Předmět žádost o zvýšení stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den.

Šest let jsem měl plný invalidní důchod 3 stupně.Můj zdravotní stav se nezlepšil naopak dle vyjádření mých ošetřujících lékařů se stále zhoršuje.Posudkový lékař mi snížil stupen invalidity z 3 stupně na druhý, Pojaké době mohu žádat o zpětné zvýšení stupně invalidity zpět na 3 stupen?Děkuji za odpověd.  Pikl Bohuslav 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pikle,

především, při snížení ID jste měl podat námitku a případně správní žalobu. Doporučuji Vám, abyste požádal o zvýšení ID nejdříve po šesti měsících od doručení rozhodnutí o snížení stupně ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.