Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o zvýšení invalidního duchodu z 1.stupně na druhý

Autor Lenka Neckařová
Předmět Žádost o zvýšení invalidního duchodu z 1.stupně na druhý
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso,dnes jsem na Vás dostala kontakt a prosila bych o radu.Mám duchod 1.stupně který mám na diag.F412 Jiné anxiozní poruchy-Smíšená uzkostná a depresivní porucha     dif.dg.depresivní porucha středně těžká.Na tuto nemoc se léčím již 12.let.Duchod mám 3.roky.V březnu tohodle roku jsem žádala o zvýšení,protože muj stav se neustále zhoršuje a já musela být hospitalizovaná v Psychiatrické nemocnici.Užívám silná antidepresiva bez kterých bych nefungovala.Muj psychiatr mě napsal posudek k posudkové komisy kde pan doktor naznal,že muj psychiatr tam píše samé bla blabla a semnou,že by nejradši vyrazil dveře,protože už duchod na to mám,tak neví co ještě chci a nechal mě 1.stupen.Já se bála odvolat,protože opakovat toto jednání s tímto člověkem znova bych psychicky nezvládla.Nemohl by to posoudit jiný lékař jen tak,jestli bych na 2.stupen dosáhla.Děkuji Neckařová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Neckařová,

to jste postupovala špatně. Měla jste podat námitku proti rozhodnutí o nepřiznání vyššího stupně ID a případně podat správní žalobu. Takto Vám žádný posudkový lékař se nepodívá "jen tak" zda byste dosáhla na vyšší stupeň ID. Musíte podat novou nžádost o zvýšení stupně ID, ale do žádosti můžete napsat, že žádáte, aby Vaši žádost neposuzoval posudkový lékař, který Vám posuzoval Vaši žádost z března letošního roku, protože nemáte k němu důvěru a myslíte si, že je proti Vám zaujatý.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.