Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o zvýšení invalidního důchodu

Autor Marie
Předmět Žádost o zvýšení invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, obracím se na vás se žádostí o radu. V září to budou dva roky od operace páteře. Rok jsem pobírala plný invalidní důchod, po té mi byl odebrán a přidělen pouze ID stupeň č. 1. Nyní se zdravotní stav zhoršil. Mohu zažádat o zvýšení? A co k tomu potřebuji?   Děkuji za radu

Odpověd na dotaz:

Vážeá paní Marie,

doporučuji Vám, abyste si podala na OSSZ žádost o zvýšení stupně ID, a to pro zhoršení zdravotního stavu. K žádosti potřebujete zdravotní zprávu Vašeho lékaře, která bude zaměřena na zhoršení Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.