Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o zvýšení ID

Autor Monika
Předmět Žádost o zvýšení ID
Dotaz

Dobrý den pane Krása, často jsem ve Vašich dotazech četla, že pokud člověk neuspěje u námitky, může si znovu požádat o zvýšení ID, ale až po půl roce, k tomu také směřuje můj dotaz. Byla mi změněna invalidita ze III. stupně na II. stupeň a to 15.11.2011, podala jsem námitku, u které jsem samozřejmě neuspěla a to bylo 18.4.2012, kdy tedy mohu znovu zažádat o zvýšení ID? Předem moc děkuji. S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

nejprve byste měla podat správní žalobu, a to u krajského soudu. Teprve kdybyste neuspěla ani se správní žalobou, pak by bylo dobré opětně požádat po půl roce o ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása