Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o vyplacení zálohy invalidního důchodu

Autor Pavla
Předmět žádost o vyplacení zálohy invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, dne 11.2.2013 mi byl schválen invalidní důchod 1.stupně. Na OSSZ v Č.Budějovicích mi však bylo sděleno,že trvá až tři měsíce než se to v Praze na ČSSZ vyřídí a pošlou první výplatu invalidního důchodu.Prý si mohu zažádat o zálohu. Když jsem ale do Prahy na ČSSZ volala před čtrnácti dny,sdělila mi úřednice,že je ještě brzy a že mám zavolat 2.4.2013. Tak jsem tedy volala a bylo mi řečeno,že mi zálohu dát nemůžou,že musím čekat na schválení výměru a pak,že to posílají dohromady zpětně od doby kdy vznikl nárok na ID,což je v mém případě od 11.2.2013,a že není pravda,že to trvá tři měsíce. Vzhledem k tomu,že jsem samoživitelka,ráda bych si o tu zálohu zažádala.Nevím však,zda mám na ni nárok či ne? Předem děkuji za odpověd a jsem s pozdravem.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

zákonný nárok na zaslání zálohy důchodu není. proto je potřeba komunikovat s ČSSZ, zda bude ochotna Vám ji poslat. Mohla byste se obrátit ještě na ÚP o poskytnutí dávky mimořádné okamžité pomoci vzhledem k vaší finanční situaci. Bohužel nic jiného Vám poradit nemohu.

S pozdravem Václav Krása