Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o radu

Autor Marie Korandová
Předmět Žádost o radu
Dotaz Dobrý den pane Krása, moc vás prosím o radu.V roce 2011 25.8.jsem byla obětí autonehody.23.8.2013 mně skončilo vyplácení dávek nemocenské v podpůrčí době.Zatím mně nebyl přiznán ID.Na základě lékařské zprávy z neurologie kde paní Mudr.uvádí že se do budoucna můj zdravotní stav zlepši.Zatím se nelepší,spíše horší.Pojišťovna viníka která mně proplácela ušlou mzdu mně už taky nic neplatí,že prý buď mám nastoupit do zaměstnání nebo mně má být přiznán ID.Mám poškozenou LHK.Byla několikrát operovaná.Stále trpím velkými bolestmi jak ruky tak hlavy a krční páteře které byli při nehodě poškozeny.Tak jsem se dostala do šílené finanční situace.Nevím kam se mám obrátit na co mám nárok a kdo mně bude něco vyplácet než budu moc v nějakém budoucnu vykonávat nějakou práci.Nevím jestli nějakou najdu v 54 letech.Když nebudu moc vykonávat tu svoji. Moc děkuji za radu Korandová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Korandová,

především je nezbytné, abyste byla v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání, jinak by Vám vznikl dluh na zdravotním pojištění a především by Vám nebyla doba započítávána do odpracované doby. Dále Vám doporučuji požádat o dávky hmotné nouze a o příspěvek na bydlení. Současně požádejte OSSZ o invalidní důchod z důvodu dlouhé pracovní neschopnosti a zdravotních obtíží. Pokud Vám neuroložka nechce napsat doporučení pro přiznání ID, oslovte jinou neuroložku a převeďte k ní svojí dokumentaci. Pokud Vám nebude ID přiznán, doporučuji podat námitku, případně žalobu. V takové situaci musíte maximálně bojovat.

S pozdravem Václav Krása